Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

masterview píše:Přiznejte se, darebáci. Kdo mi vykoupil korunovou letenku PRG - EMA na sobotu 9.5. :)

Jáááááá.........to nebyl :lol:


DanV
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 29. 06. 2008, 17:12
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od DanV »

masterview píše:Přiznejte se, darebáci. Kdo mi vykoupil korunovou letenku PRG - EMA na sobotu 9.5. :)

Koupil jsem si ji za podle me skvelych poctivych 259 CZK pred 6 tydny, bye bye 258 korun :D takze ja to taky nebyl...

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od petr87 »

Včera večer jsem tam letenku EMA-PRG na 9.5. našel za kačku...takže by je dodali?:-)

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od procvi »

Včera uvolnil Ryan docela hodně míst za 1Kč/Eur. Nejvíce jich bylo na konci června. Bohužel jsem si nevšiml, že akce také včera končila :cry: Býval bych toho nakoupil víc...

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vmachalik »

Ahojte,
mám dotaz, zda platí něco speciálního pro cestujícího 16-ti letého chlapce. Může bezproblémů cestovat do Londýna i sám na svoji občanku?


Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Malvolio »

vmachalik píše:Ahojte,
mám dotaz, zda platí něco speciálního pro cestujícího 16-ti letého chlapce. Může bezproblémů cestovat do Londýna i sám na svoji občanku?

Pokud už mu bylo těch 16, tak to je stejné jako u dospělých. Pokud mu 16 ještě nebylo, tak se akorát nebude moci odbavit online a bude muset na check-in na přepážce. V tom případě pozor, od 1.10.2009 nebude umožněna přeprava nedoprovázench cestujících mladších 16 let.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vmachalik »

A ještě mám jeden dotaz:
Při platbě kartou VISA Electron mi vyskočí error, že číslo karty je špatné. Zkoušel jsem tam psát pomlčky, mezery i bez mezer a stále mě to nepustí dál. Nemůže to být tím, že by se cena letenky během té doby co jsem vyplňoval formulář bookování změnila? A jde zaplatit jinak než kartou, třeba z účtu a jak?
Dík

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od euroflyer »

http://ekonomika.idnes.cz/revoluce-v-le ... oprava_fih

velmi zajímavý je poplatek 5 euro za odbavení přes internet...co tím vlastně platím?-))myslím, že náklady na úsporu budou ale hodně velké...

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

Tez nechapu proc dalsi poplatek, za chvili bude poplatek za absolutne vsechno, vcetne ... ani nevim co vsechno, ale proste vsechno na co si vzpomenete budete muset zaplatit. Ale Jan Sura pise, ze
Za každé využití přepážky musí cestující zaplatit dosud deset eur, což je často více, než stojí samotná letenka.

tak vlastne by mohli neuctovat tech 5€ ... Ale ryan je ryan ...

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HonzaLB »

z times, kde se durdí na tím, že ještě zdražili poplatek za bágl
After that, a second bag costs £20/€20 per bag/per flight and the cost is the same for a third bag, whether booked in advance or at the airport (the allowance is up to three bags per passenger weighing a total 15kg).

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od skater »

euroflyer píše:http://ekonomika.idnes.cz/revoluce-v-letani-ryanair-rusi-odbaveni-na-letistich-pc6-/eko-doprava.asp?c=A090513_130352_eko-doprava_fih

velmi zajímavý je poplatek 5 euro za odbavení přes internet...co tím vlastně platím?-))myslím, že náklady na úsporu budou ale hodně velké...


Neplatí se tím nic. Prostě jen snaha dostat se opticky na co nejnižší cenu samotné letenky. Rozumní lidé si pár čísel sečíst umí (a podle toho se rozhodnout zda letět nebo ne), ti kteří to neumí (což ty jistě nejsi) by měli mít ještě přípatek za hloupost/naivitu.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

tak jsem si to vše pročetl a pochopil správně(?), že:

A) poplatek 5 EUR/GBP je pouze v případě, kdy si on-line odbavím zavazadlo, které hodím na pás a ono odjede do nákladových prostor letadla a že:
B) On-line odbavení bez odbaveného zavazadlat, tj. cesta jen s příručním (tak cestuji vždy) zůstává zdarma, tedy bez tohoto nového 5 EUR poplatku?

Děkuji :)

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od euroflyer »

persona píše:tak jsem si to vše pročetl a pochopil správně(?), že:

A) poplatek 5 EUR/GBP je pouze v případě, kdy si on-line odbavím zavazadlo, které hodím na pás a ono odjede do nákladových prostor letadla a že:
B) On-line odbavení bez odbaveného zavazadlat, tj. cesta jen s příručním (tak cestuji vždy) zůstává zdarma, tedy bez tohoto nového 5 EUR poplatku?

Děkuji :)


myslím, že ne..toto je z webu ryanairu, uvidíme, co bude po 20. květnu
Accordingly, Ryanair will remove its £10/€10 airport check-in fee and introduce a £5/€5 online check-in fee per person, per flight, on new bookings, other than promotional fares (fares of “Free”, “€1” and “€5” will include web check-in on a free of charge basis), while a €40/£40 ‘boarding card re-issue fee’ will be introduced to encourage all passengers to arrive at the airport with their pre-printed web check-in boarding card.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

No ja si myslim, ze 5€ se bude platit vzdy pi kazdem letu, tedy i s cabinbag only. Krome teda tech akci.

JSr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 04. 2009, 16:10
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JSr »

:evil: Ach jo, zase další rozkutálený korunky... Ale doufám, že těch 5 eur platí až pro lety zakoupené PO 20.květnu a už dřív zaplacených se netýká... :?


Odpovědět