Ryanair - problémy s platbou letenek

Moderátor: j.ree

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Malvolio »

Aha, já myslel že to je všechno v eurech/librách a přepočítává se to na místní měny....


procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od procvi »

Kamyl píše:Uff, probiralo se to tady uz hodnekrat, takze znova... :wink:
Segment PRG-HHN stoji u centovek 0,01 Kč, coz nase banky tak nizkou castku nejak neumi zpracovat... HHN-NYO je za 0,01 € a tech 28 haliru uz zpracovat umi. NYO-BTS je za 0,01 SEK, coz jsou necele 3 halire, takze to taky neumi. Nevim od jake castky to umi banka zpracovat, mozna az od 10 haliru nahoru napr., ale to jen spekuluju. Ja vcera jednomu znamemu kupoval jeden segment WRO-NRN za 0,01 PLN a taky mi tech 6 haliru neslo zaplatit, tak jsem k tomu musel vzit priority boarding za 8 PLN a uz to slo.
Takze pokud vam to nejde, tak treba vzemete priority, nebo u jednoho cloveka zaplatte pojisteni, proste aby ta castka byla vyssi...


Ty jo. Tak to slyším poprvé, ale máš pravdu. Přidal jsem si Priority Boarding (cca. 50,-) a hned to funguje. Děkuji moooooooooc :)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Kamyl »

Neni za cooooooo... :mrgreen:

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od vmachalik »

Mám jeden dotaz:
Při platbě kartou VISA Electron mi vyskočí error, že číslo karty je špatné. Zkoušel jsem tam psát pomlčky, mezery i bez mezer a stále mě to nepustí dál. Nemůže to být tím, že by se cena letenky během té doby co jsem vyplňoval formulář bookování změnila? A jde zaplatit jinak než kartou, třeba z účtu a jak?
Díky

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Kamyl »

Z uctu to nejde...

Cena letenky se samozrejme muze behem rezervace zmenit, ale zaprve pochybuju, ze by to vyhodilo error a za dalsi neni nic jednodussiho, nez se presvedcit tim, ze si tu rezervaci sjedu znovu a uvidim, zda je cena stejna, nebo jina...

Jinak me napada uz jen to, ze nemas aktivovane online platby kartou, pripadne nastavene limity na tyto platby...


vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od vmachalik »

Kartu mám aktivovanou na online platby, už jsem s ní platil jiné věci a ještě jsem se ujišťoval i na infolince banky. Když jsem si "sjel" rezervaci znovu, tak ta cena tam byla opravdu jiná, ale výrazně dražší, takže o tu novou cenu jsem už zeájem neměl.
Píšete u toho čísla karty mezery nebo bez mezer? Podle přízpěvků na tomto fóru by to mělo být jedno, ne? A ty ostatní údaje, jako je adresa na kterou je zaregistrovaná ta karta, jsou důležité? Protože po odeslání mého požadavku pro platbu se nic online neověřuje a zrovna vyskočí ten error, že mám špatně napsané číslo karty!?

Dík za všechny rady.
v.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Kamyl »

Ja osobne to pisu vzdy vsude bez mezer a pomlcek, proste jedno dlouhe 16ti mistne cislo. Jestli lze i jina varianta, to nevim, ani jsem nikdy jinou nezkousel... Zatim jsem s tim nikdy nemel problem...

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Ja to take pisu za sebou jako dlouhe cislo....

A jeste doplnuji, ze se mi s kartou od Volksbank(viz muj prispevek vys) podarilo koupit u Ryanu asi eurovou letenku(ted si nejsem jisty, je to uz nejakej patek) ale jde o to ze to sni slo zaplatit.Takze kdo nema VISA electron a po nejake "touzi" a nechce se upisovat k nejakym vysokym bankovnim poplatkum, tak myslim ze muzu s klidnym svedomim doporucit.

JSr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 04. 2009, 16:10
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od JSr »

Ahoj všem, když se tu probírají ty karty, má prosím někdo zkušenost s placením Maxkartou od Poštovní spořitelny? Jsou to prý klasické Visa Electronky. Jen bych se ráda ujistila, že fungují bez problémů, protože si kvůli nim budu zakládat konto... Šla bych do těch od Volksbank, ale Kaufland mám trochu z ruky... Díky :)

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od ziletka »

Tuhle kartu ma otec a pouzivam ji k rezervaci letenek u Ryanairu, kdy se s ni neplati zadny poplatek za platbu kartou. Nekolikrat jsem na ni nakupil i centovky. Otec ani nevedel, ze se s ni da platit pres net, nic nebylo potreba aktivovat ani nastavovat. Ted naposled jsem kupoval letenky na americke expedii a ta mi odmitla vzit embosovanou Mastercard, VisuElectron to vzalo bez problemu.

JSr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 04. 2009, 16:10
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od JSr »

ziletka píše:Tuhle kartu ma otec a pouzivam ji k rezervaci letenek u Ryanairu, kdy se s ni neplati zadny poplatek za platbu kartou. Nekolikrat jsem na ni nakupil i centovky. Otec ani nevedel, ze se s ni da platit pres net, nic nebylo potreba aktivovat ani nastavovat. Ted naposled jsem kupoval letenky na americke expedii a ta mi odmitla vzit embosovanou Mastercard, VisuElectron to vzalo bez problemu.

Super, díky, takže jdu zakládat :D

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od poja »

ahoj letel sem s ryanem asi 50krat ale kamaradka ted ma problem se kterym jsme se nikdy nesetkal...po zaplaceni ji vyjel itynerář NOT CONFIRMED Booking is not confirmed until you receive email itinerary a payment details
Payment 1: declined
Cardholder Name AA BB
Card Number VE: XXXXXXXXXXXX0787
Payment
Amount 80.00 DKK
Payment 2: pending
Cardholder Name AA BB
Card Number VE: XXXXXXXXXXXX0787
Payment
Amount 80.00 DKK
Amount Paid 80.00 DKK
Amount Due 0.00 DKK

...a mail zatim nedostala už je to min týden me přišli maili vždy max se zpoždenim par dni...v manage bookong to hází chybu...
blbý je že nema ani blokaci na karte...dela to ryan ted takhle že musi napřed přijít peníze z karty a pak až potvrdí rezervaci?? ci jaký navrhuje dalsi postup z akamaradku díky

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Dachen »

poja píše:ahoj letel sem s ryanem asi 50krat ale kamaradka ted ma problem se kterym jsme se nikdy nesetkal...po zaplaceni ji vyjel itynerář NOT CONFIRMED Booking is not confirmed until you receive email itinerary a payment details
Payment 1: declined
Cardholder Name AA BB
Card Number VE: XXXXXXXXXXXX0787
Payment
Amount 80.00 DKK
Payment 2: pending
Cardholder Name AA BB
Card Number VE: XXXXXXXXXXXX0787
Payment
Amount 80.00 DKK
Amount Paid 80.00 DKK
Amount Due 0.00 DKK

...a mail zatim nedostala už je to min týden me přišli maili vždy max se zpoždenim par dni...v manage bookong to hází chybu...
blbý je že nema ani blokaci na karte...dela to ryan ted takhle že musi napřed přijít peníze z karty a pak až potvrdí rezervaci?? ci jaký navrhuje dalsi postup z akamaradku díky

me se toto stalo nedavno, kupoval jsem letenku sluzebni kartou kolegy (sluzebni let) a take NOT CONFIRMED a ze mi to prijde e-mailem. Tyden se nic nedelo, tak jsem zavolal na zakaznickou linku Ryanair a tam mi rekli, ze platba tou kartou neprosla a rezervace byla zrusena. Ze by se ale nekdo obtezoval mi to oznamit, tak to ne... Tak jsem nakonec provedl rezervaci svou Visou Electron a bez problemu. Takze bych rekl, ze by nejlepsi si zavolat na jejich zakaznickou linku (+353 1 2480856), vyrizeni bylo velmi rychle, dokonce mi to zvedl nejaky Slovak.

Maximus
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 15. 07. 2009, 10:30
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od Maximus »

Podařilo se už někomu zaplatit u Ryanair Visou Electron vydanou k bussines účtu u Mbank? Od včerejška se snažím a zatím to nejde. Na info lince banky tvrdí, že je vše nastaveno jak je třeba a že mám kontaktovat Ryanair, ať vysvětlí proč to nejde, a že zatím nemají zprávy od klientů o problémech s touto kartou při placení na síti. Dík za odpověď.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Ryanair - problémy s platbou letenek

Příspěvek od creyman »

Maximus píše:Podařilo se už někomu zaplatit u Ryanair Visou Electron vydanou k bussines účtu u Mbank? Od včerejška se snažím a zatím to nejde. Na info lince banky tvrdí, že je vše nastaveno jak je třeba a že mám kontaktovat Ryanair, ať vysvětlí proč to nejde, a že zatím nemají zprávy od klientů o problémech s touto kartou při placení na síti. Dík za odpověď.


Asi ti nepomohu... já platím s Visou od CS, ale mám dotaz na tebe. Mám u M Bank soukromý účet oni už mají i bussines účty pro podnikatele?


Odpovědět