Kdo zprivatizuje ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Kdo se podle vás stane novým vlastníkem ČSA po privatizaci?

AF-KLM
43
29%
Lufthansa
9
6%
Aeroflot
42
29%
PPF
33
22%
British Airways
6
4%
Jiná letecká společnost (prosím, napište níže, která)
14
10%
 
Celkem hlasů: 147

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od Poly »

prodejce píše:
HighFlyer píše:
prodejce píše:.. právě jsem prodal letenu do Amstru za 17 806 Kč s KL na metalu KL. Cena SkyE ve stejných dnech a podobných časech (ráno tam, večer zpět) 10 993 Kč. Že by bylo KLM stejně genitální jako ČSA, hmm?

A za kolik byly ve stejny termin CSA? Tipoval bych takovych 24 litru :roll:



18036 Kč... a není trochu srandovní, že se snažíš zamluvit cenový rozdíl 6093 Kč v letence KL oproti NE ??


Prodejce, musím podotknout, že HighFlyer nikdy nesrovnával ceny letenek ČSA s lowcost dopravci. Vždy srovnával ČSA s klasickými aerolinkami jako KL, AF či LH. Takže bych řekl, že se snažíš vnutit HighFlyerovi něco, co nikdy neřekl. A zase měl pravdu, že ČSA jsou téměř vždy dražší, byť jen o 230 Kč.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od prodejce »

Poly píše:Prodejce, musím podotknout, že HighFlyer nikdy nesrovnával ceny letenek ČSA s lowcost dopravci. Vždy srovnával ČSA s klasickými aerolinkami jako KL, AF či LH. Takže bych řekl, že se snažíš vnutit HighFlyerovi něco, co nikdy neřekl. A zase měl pravdu, že ČSA jsou téměř vždy dražší, byť jen o 230 Kč.


.. znovu.. jsem zvědav NA CO se budete vymlouvat, pokud náhodou padnou ČSA do rukou Air France/KLM. I když nevylučuji, že AF/KL nasadí cenovou politku 800 Kč/OW/fix a ČSA odhlásí z IATy atd.

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od Poly »

prodejce píše:
Poly píše:Prodejce, musím podotknout, že HighFlyer nikdy nesrovnával ceny letenek ČSA s lowcost dopravci. Vždy srovnával ČSA s klasickými aerolinkami jako KL, AF či LH. Takže bych řekl, že se snažíš vnutit HighFlyerovi něco, co nikdy neřekl. A zase měl pravdu, že ČSA jsou téměř vždy dražší, byť jen o 230 Kč.


.. znovu.. jsem zvědav NA CO se budete vymlouvat, pokud náhodou padnou ČSA do rukou Air France/KLM. I když nevylučuji, že AF/KL nasadí cenovou politku 800 Kč/OW/fix a ČSA odhlásí z IATy atd.


Zase si nedokážeš přiznat, že měl opět pravdu. Jinak, to co jsi psal, je čistá spekulace. Zatím se tak nestalo, takže na podobné závěry je času dost. Spíše se snažíš zamluvit to, že HighFlyer se nemýlil s tím, že ČSA jsou téměř vždy dražší než klasické aerolinky, a ty proti tomu nemáš adekvátní argumenty.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od prodejce »

Poly píše:Zase si nedokážeš přiznat, že měl opět pravdu. Jinak, to co jsi psal, je čistá spekulace. Zatím se tak nestalo, takže na podobné závěry je času dost. Spíše se snažíš zamluvit to, že HighFlyer se nemýlil s tím, že ČSA jsou téměř vždy dražší než klasické aerolinky, a ty proti tomu nemáš adekvátní argumenty.


Poly, tahleta diskuze už proběhla velmi podrobně ve vlákně Revenue Management vs. Travel Cost Management a někam dospěla... odkazuji tedy na své předchozí příspěvky z tohoto vlákna..

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od sever2 »

to persona,

no uvedomuji si, ze jsem tuhle cast prehnal. Ber to jako nadsazku. S tvym prispevkem viz. pomer kvalita/cena nemuzu jen nez souhlasit.


Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od Poly »

prodejce píše:
Poly píše:Zase si nedokážeš přiznat, že měl opět pravdu. Jinak, to co jsi psal, je čistá spekulace. Zatím se tak nestalo, takže na podobné závěry je času dost. Spíše se snažíš zamluvit to, že HighFlyer se nemýlil s tím, že ČSA jsou téměř vždy dražší než klasické aerolinky, a ty proti tomu nemáš adekvátní argumenty.


Poly, tahleta diskuze už proběhla velmi podrobně ve vlákně Revenue Management vs. Travel Cost Management a někam dospěla... odkazuji tedy na své předchozí příspěvky z tohoto vlákna..


Ale ano, já jsem si to vlákno pročítal, takže o tom vím. Jen bych podotknul, že tys, jako první se tu začal navážet do HighFlyera a nutit ho, aby se vyjádřil k něčemu, co zde snad nikdy nepsal. Já jsem jen chtěl poukázat na fakt, že HighFlyer nikdy nesrovnával ČSA s lowcostem

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od prodejce »

Poly píše:Ale ano, já jsem si to vlákno pročítal, takže o tom vím. Jen bych podotknul, že tys, jako první se tu začal navážet do HighFlyera a nutit ho, aby se vyjádřil k něčemu, co zde snad nikdy nepsal. Já jsem jen chtěl poukázat na fakt, že HighFlyer nikdy nesrovnával ČSA s lowcostem


Já se první začal navážet do HighFlyera??? :lol:

.. a nechtěl bys ho spíš nechat, aby se k tomu vyjádřil sám? Má přece (teda doufám) svojí hlavu, ne?

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od Poly »

prodejce píše:Já se první začal navážet do HighFlyera??? :lol:

.. a nechtěl bys ho spíš nechat, aby se k tomu vyjádřil sám? Má přece (teda doufám) svojí hlavu, ne?


No mě to tak přišlo, s tou nezodpovězenou otázkou, ale každopádně nechme toho, toto je off-topic, navíc to stejně k ničemu nevede.

OK, já za něj nemluvím, jen jsem se ho zastal. Každopádně si myslím, že HighFlyer se k tomu určitě vyjádří.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od HighFlyer »

Teda, clovek na den odejde od komplu a hned zameska diskuzi, ve ktere se stal hlavnim subjektem :)

Poly, dekuji za podporu v me nepritomnosti. Bohuzel uz jsem si zvykl, ze prodejce, JIndra a lojza nejsou schopni diskutovat bez demagogie a prekrucovani faktu. Ve vlakne Revenue Management... muzu napsat osmnactkrat, ze nesrovnavam ceny CSA s cenama low-costu, ale s cenama sitovych dopravcu, a stejne podevatenacte jeden z tech tri mne vlozi do ust srovnavani se SkyEurope nebo jinym low-costem.

Mozna bych si mel zalozil vlakno 'Co HighFlyer nikdy nerekl' :) Ale nejsem si jist, ze by na neho tito tri "nositele pravdy" brali zretel... :roll:

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od Pan Am »


Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od Caky »

Zajímavý rozhovor s šéfem Unimexu o budoucnosti ČSA
http://ekonom.ihned.cz/c4-10005620-3756 ... ez-se-rika

+ něco o aktuálním stavu ČSA
http://ekonom.ihned.cz/c1-37564650-skorapka-za-miliardy

Fanda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 173
Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od Fanda »

No a zde něco pro ty, kteří věřili v privatizaci Aeroflotem, včetně jasného vysvětlení, na čem byl ten jejich hospodářský zázrak založený:
http://www.e15.cz/burzy-trhy/aeroflot-z ... ty-101940/

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od jane »

Caky píše:Zajímavý rozhovor s šéfem Unimexu o budoucnosti ČSA
http://ekonom.ihned.cz/c4-10005620-3756 ... ez-se-rika

+ něco o aktuálním stavu ČSA
http://ekonom.ihned.cz/c1-37564650-skorapka-za-miliardy


..."Kromě toho, že jich ČSA zaměstnává na jedno letadlo deset a jiné společnosti vystačí s pěti posádkami na jeden stroj, mají i platy srovnatelné například s americkými kolegy"...

Jestli spravne pocitam, neni pet posadek 10 pilotu?

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od dell »

je, ale to by neznělo tak senzačně v tom článku :mrgreen:

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Kdo zprivatizuje ČSA?

Příspěvek od 737 »

ČSA vytvořily vlastní nízkonákladový projekt - Click4sky. Tento koncept je pro vás nadále použitelný?
Kdybych měl být upřímný, pravděpodobně bychom v něm nepokračovali.



Myslíte, že by v tom nepokračovalo ani AF v případě, že by konkurs vyhráli? Opravdu je provoz C4S tak nevýhodný, že to chtějí rušit? Není to nakonec škoda, když do toho vrazili tolik peněz (už jenom třeba za tu reklamu)?


Odpovědět