Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od pepa007 »

já věřím že to Odien nebo někdo jinej riskne :) SkyEurope ani York už nemají prakticky žádnej manévrovací prostor, takže asi budou skákat jak investor bude pískat.

V úterý se na valné hromadě schválí snížení nominálu současných akcií (cca 40m akcií na EUR 1 / kus) a na další mimořádné valné hromadě pak zvýšení základního kapitálu o EUR 40m s úpisem novýmu investorovi (podíl 51%).

Pak už tam visí "jen" nějakých EUR 120m závazků, z toho půlka jsou zjednodušeně nezaplacený faktury, ale na ty se teď vztahuje ochrana před věřiteli :D

Zdá se že nám ty čísla docela hezky vycházejí, což by měla být známka relativně pokročilýho stádia vyjednávání. Uvažuju že bych přikoupil akcie :D Do 14 dnů asi bude jasno tak držte palce.


mikki
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 21. 05. 2006, 19:42
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od mikki »

pepa007 píše:já věřím že to Odien nebo někdo jinej riskne :) SkyEurope ani York už nemají prakticky žádnej manévrovací prostor, takže asi budou skákat jak investor bude pískat.

V úterý se na valné hromadě schválí snížení nominálu současných akcií (cca 40m akcií na EUR 1 / kus) a na další mimořádné valné hromadě pak zvýšení základního kapitálu o EUR 40m s úpisem novýmu investorovi (podíl 51%).

Pak už tam visí "jen" nějakých EUR 120m závazků, z toho půlka jsou zjednodušeně nezaplacený faktury, ale na ty se teď vztahuje ochrana před věřiteli :D

Zdá se že nám ty čísla docela hezky vycházejí, což by měla být známka relativně pokročilýho stádia vyjednávání. Uvažuju že bych přikoupil akcie :D Do 14 dnů asi bude jasno tak držte palce.


ako si si vsimol uz skacu aj Horky musel skocit cez palubu lebo niekto piskol, a z 60M faktur sa smahom legislativneho prutika stane tak odhadujem cca 15-20M :wink:

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od OKTVC »

pepa007 píše:V úterý se na valné hromadě schválí snížení nominálu současných akcií (cca 40m akcií na EUR 1 / kus) a na další mimořádné valné hromadě pak zvýšení základního kapitálu o EUR 40m s úpisem novýmu investorovi (podíl 51%).

Jaký to má dobrý efekt ? Chápu, že když se sníží nominální hodnota akcií je to další špatný signál a prodělek pro jejich majitele nebo ... ?

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od OKTVC »

vitezslav píše:Zdenek: Pokud to Odien riskne, nemuselo by to být tak nezajímavé. A event. změna hlavního přepravce Čedoku by mohla i s českým charterovým trhem pěkně zamávat...

Subjektivně mi to připadá jako úplný nesmysl... proč by si Odien/Čedok kupoval zdiskreditovanou a zadluženou značku, která nemá navíc na charterovém trhu žádné jméno ? Kdyby si založil vlastní, určitě by byla silnější a celkové investice nižší... ovšem i tak je jistě levnější a pohodlnější si najímat TVS a ČSA, zas tak silná ona skupina není, aby mohla jít ve stopách posledních západních mohykánů co zůstávají různým slučováním společností a cestovek ?

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od vitezslav »

Koukám, že BGY je v poslední době nějak prokletý - včera večer sekyra 3h, dnes ranní odlet v 6:45 má předpoklad v 11:10.... :( Nevíte někdo, proč to je?? Tedy vstávat ve tři, dorazit na letiště v pět a odletět před polednem, to bych je fakt miloval.


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od Zdenek »

pokud je BGY nejmene vytizena linka, tak to delaj naprosto spravne
duvod je jasny, chybi jim to ero, co sedi na ORY a ceka a ceka (ted bych uz rekl ze na opravu, bo je ze strany SkyE podezrele ticho, ale muzu se mylit)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od vitezslav »

zdenek: Zatím není zcela jasné, zda čeká na opravu, nebo se letiště odvolalo.
Jinak já letím večerní BGY v neděli, tak jsem zvědavý. Letí se mnou kámoš - novinář, tak možná budou zase NE zase "slavný" :lol:

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od OKTVC »

Zdenek píše:pokud je BGY nejmene vytizena linka, tak to delaj naprosto spravne

Tak včera byl zas nejméně vytížený Londýn, Paříž bude nic moc a dnes kromě Bergama Kodaň Atény, Řím, Paříž, a Brusel :wink:


Zdenek píše:duvod je jasny, chybi jim to ero, co sedi na ORY

Spíš se začalo konečně šetřit a tolik si nepronajímají a nechávají si odlítat pochopitelně více vlastními letadly, byť později, než platit pronájmy.
Spíš by mě zajímalo, proč stále šíbují s těmi svými letadly mezi základnami. Zajímavá strategie... než to nechat sesypat třeba v Praze, tak sem pošlou letadlo z Vídně, tím se to začne zpožďovat zase ve Vídni, tak ho zase posílají obráceně ať pomůže tam a kromě dodatečných nákladů na přelety to neletí načas stejně nikde (ale mohou být asi i nějaké provozní důvody, včetně třeba nedostatku či rotací posádek ?).

komikk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 15. 01. 2009, 12:41
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od komikk »

Francúzi lietadlo SkyEurope nepustia, kým súd znova nerozhodne

http://ekonomika.sme.sk/c/4928227/franc ... hodne.html

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od OKTVC »

vitezslav píše:zdenek: Zatím není zcela jasné, zda čeká na opravu, nebo se letiště odvolalo.
Jinak já letím večerní BGY v neděli, tak jsem zvědavý. Letí se mnou kámoš - novinář, tak možná budou zase NE zase "slavný" :lol:

Měla by letět osmistovka TVS, takže to snad bude v klidu... snad se ten dnešní rozpad letů Sky v Praze a Vídni stabilizuje...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od vitezslav »

OKTVC: Tak to by bylo snad v pohodě. Minule jste mě z BRU povozili s LCE... Otázka je, co udělá s rotacemi zítřejší stávka ŘLP v Řecku, pokud tedy bude.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od euroflyer »

http://ekonomika.idnes.cz/exsef-skyeuro ... oakcie_jte
tohle je źpráva dne:)))až mi ho bylo líto, že ho nikde nevezmou

lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od lukyluck »

euroflyer píše:http://ekonomika.idnes.cz/exsef-skyeurope-povede-aerolinky-v-maroku-fj5-/ekoakcie.asp?c=A090710_222514_ekoakcie_jte
tohle je źpráva dne:)))až mi ho bylo líto, že ho nikde nevezmou


Jak vidno, dobry manager si vzdycky najde misto.... :lol: :lol: :lol:

akorat nevim jestli nebudou must prehodnotit cile; z expanze se stane konzervace :roll: :roll: :roll:

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od PavelD »

Vozit vzduch do více nových destinací není expanze ? :wink:

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Vyhlášení ochrany před věřiteli - BANKROT ?

Příspěvek od OKTVC »

komikk píše:Francúzi lietadlo SkyEurope nepustia, kým súd znova nerozhodne

http://ekonomika.sme.sk/c/4928227/franc ... hodne.html


Legrace, někdo vytáhl proti SkyE jejich vlastní zbraně :D Vy(zne)užívání práva, soudů a postavení. Aspoň si Paříž prodloužila současné období, kdy jim určitě pro jistotu platí jako prvním a přednostně.


Odpovědět