Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

gizmo
Nováček
Nováček
Status: Offline

Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvekod gizmo » 12. 07. 2018, 09:08

Ahoj, máte niekto skúsenosti s nákupom leteniek on-line, čiže z domova u Vietnam Airlines? Dá sa tomu veriť? Je to vôbec možné bez vietnamskej platobnej karty?
Chcela by som si práve na ich oficiálnej stránke zakúpiť spiatočné letenky aj s batožinou a budem vďačná za všetky odpovede.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny

Re: Vietnam Airlines - vnútroštátne letenky

Příspěvekod MK » 12. 07. 2018, 09:19

gizmo píše:Ahoj, máte niekto skúsenosti s nákupom leteniek on-line, čiže z domova u Vietnam Airlines? Dá sa tomu veriť? Je to vôbec možné bez vietnamskej platobnej karty?
Chcela by som si práve na ich oficiálnej stránke zakúpiť spiatočné letenky aj s batožinou a budem vďačná za všetky odpovede.

Naprosto v pohode, kupoval jsem asi 10x, i Vietjetair a Jetstar jsou OK. Jen pozor, Vietnam airlines mivavali v podminkach, ze je potreba pri checkinu predlozit kartu, kterou se letenka platila, bez ni muze nastat problem :)

gizmo
Nováček
Nováček

Příspěvekod gizmo » 12. 07. 2018, 16:39

Aha, tak fajn, keďže si to platím sama, s predložením karty nebude problém. Chcem letieť s Vietnam Airlines, pretože si potrebujem odviezť aj podpalubnú batožinu, preto konkrétna otázka. Tie dve ostatné zmienené sú nizkonakladovky bez batožiny :confused:
Našla som aj rezervačný server Baolau.vn , kde by to takisto teoreticky šlo. Ale čo to bude v praxi....
Nejaké ďalšie tipy?

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny

Příspěvekod MK » 12. 07. 2018, 16:50

Mno, doporučuji vždy porovnat na dané trase všechny tři společnosti - tzn. Vietnam Airlines / VietJetAir / Jetstar pacfic. Někdy mohou být levnější i po započítání příplatku za zavazadla než Vietnam Airlines. Pakliže jsou ceny +- stejné, doporučuji Vietnam Airlines, létají nejvíce na čas a mají největší nabídku letů. Letenky bych koupil přímo přes jejich web, přeprodejci letenek ve Vietnamu bývají o něco dražší..

gizmo
Nováček
Nováček

Příspěvekod gizmo » 12. 07. 2018, 17:23

Tak vďaka za odpovede. Skúsim tie oficiálne stránky Vietnam Airlines. Tí majú odbavenú batožinu v cene štandardnej letenky. Nie som taká zbehlá v kupovaní leteniek a tak aby som si to nekúpila bez batožiny, radšej tie nizkonakladovky vynechám.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod kowal » 12. 07. 2018, 20:01

Kupováno přímo přes stránky Vietnam Airlines, vše naprosto v pohodě. Kreditku nikdo nechtěl vidět. Při rezervaci ti to automaticky započítá i cestovní pojištění, to si nezapomeň vyhodit. Jinak rozdíl v ceně C a Y někdy není moc velký, takže já s nimi létám v C.

whiskey
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod whiskey » 13. 07. 2018, 10:25

kowal píše:Kupováno přímo přes stránky Vietnam Airlines, vše naprosto v pohodě. Kreditku nikdo nechtěl vidět. Při rezervaci ti to automaticky započítá i cestovní pojištění, to si nezapomeň vyhodit. Jinak rozdíl v ceně C a Y někdy není moc velký, takže já s nimi létám v C.

Presne tak. A kupoval som to vzdy v travel agencies na ulici. Od Saigonu po Hanoi. Napr. zo Saigonu do Nha Trangu mi pani za prepazkou hovori, ze letenka stoji $50, ale ze je vypredane. Ked sa opytam, co stoji business, tak odpovie, ze $80...

gizmo
Nováček
Nováček

Příspěvekod gizmo » 13. 07. 2018, 11:57

Tak to je mi jasné, že si letenku kúpiš na ulici v agentúre, tiež som to tak vždy riešila. Ide o to, že jeden deň priletím do Saigonu a na deň druhý, chcem už letieť ďalej a chcem si bookovať ubytovanie - t.j., nemôžem isť len tak na blind s tým, že však isto tú letenku kúpim tam , keďže prilietam až večer... Preto otázka k Vietnam Arilines. Ale na cenový rozdiel medzi triedami sa pozriem. Je otázne, čo takého dostaneš u Vietnamcov v ich business triede? Oplatí sa to priplatiť?

whiskey
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod whiskey » 13. 07. 2018, 12:42

gizmo píše:Je otázne, čo takého dostaneš u Vietnamcov v ich business triede? Oplatí sa to priplatiť?

slusne menu, lounge access, priority boarding, lepsie sedenie. Za tych $30 rozdielu mi to urcite stalo aj na takom kratkom lete :)

Tom222
Nováček
Nováček

Příspěvekod Tom222 » 16. 07. 2018, 12:10

letel jsem s VietJetAir
online objednávka v pohodě :-bd , dokonce jsem v jméně kamaráda měl překlep, jednoduše jsem otevřel ticket a oni to opravili :)
Kupoval jsem letenky na přelet HCMC > Hanoi, měli jsme letět v 14:30, ráno mi ale volá nějaké vietnamské číslo a pán se snaží vysvětlit, že náš let je zrušený, že mám v emailu další info(Due to technical , please check your new itinerary in the attached file. a tak letím ve 19:45) čas jsme využili na prohlídku saigonské zoo a pak jsme se vydali na letiště, kde se ale v 19:45 nic nedělo, nervozita stoupala... na konec jsme letěli v 21:45 17 let starým A321 společnosti BH Air (Balkan Holidays Air) na palubě ruské nápisy :D :D :D
No v saigonu jsme byli kolem 22:15, zavolali uber a jeli se ubytovat :)
Letenky jsem kupoval asi 14 dní předem, včetně jídla + místenky = 50 $

Zpět na “Ostatní letecké společnosti”