Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
2
3%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
21%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
14
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
34
54%

Celkem hlasů: 63

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Status: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvekod velpa.66 » 29. 03. 2019, 18:00

Fabo píše:
mandrinka píše:

Kydá se hnůj na ČSA, ale typická prasárna od tragédů. Hold už ČSA, resp. ta nálepka přebírá manýry s_*_*_*_wings.

No jo, to pred vstupem QS do CSA se tohle nikdy nemohlo stat!

oh, wait.

Co si pamatuji občas se to stalo i dříve že se spojovaly lety . Nejhoší jsem kdysi zažil spojení letu BHX a LPL . Tenkrát taky chyběla ČSA letadla.
Určitě to je lepší jak rušit lety. Bohužel chybí komunikace s cestujícími. Mnozí to pochopí ,když budou dopředu informovaní proč se to děje.

Jen tak mimo . Kolikrát se vám stalo že vám nějaká letecká společnost spojila,posunula,nebo zrušila let?(Nepočítám OK nebo QS)Za mě tak 2/100.

Globik
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod Globik » 30. 03. 2019, 03:05

Ještě v době, kdy manažeří ČSA chtěli koupit TVS, se děly možná ještě horší věci (mohlo to být tak LP 2005): Letěl jsem OK PRG-ATH-PRG. To se létalo 2x denně, pokud se nemýlím. Každopádně tam to letěl 734. LF snad 100%. Skoro všichni nějaká korporátní banda + pár individuálních cesťáků. Po cca 12 dnech na řeckých ostrovech potkávám v centru Atén pár skupinek lidí, kteří letěli se mnou. Za pár dní jsem s velkým předstihem na Eleftheriovi Venezeiolovi. Začekuju velký bágl a najednou koukám, ta skupina, co letěla se mnou, se také čekuje. Jenže chyba lávky, tento spoj letí 735!!! A to bude asi průser! Koukám, dohady na přepážce. No nic, já naštěstí palubku mám. V letadle se dám do hovoru se sousedkou. Pracovní zájezd filharmonie Českého rozhlasu a někteří se do letadla nevešli. Co národní vlajkový dopravce předpokládal? Že se část ženského osazenstva skupiny v destinaci zamiluje a nenastoupí cestu zpět? Takhle to neměli prodat.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HighFlyer » 30. 03. 2019, 15:42

prodejce píše: 28. 03. 2019, 18:01
Uvidíme, jestli se dožiju jednou toho, že ČSA nebudou. A propos ke stým narozeninám ČSA byl jedním z členů představenstva předběžně přislíben ohňostroj, na který se už roky těším. Tak to pomalu vypadá, že nad ohňostrojem se trochu smráká... ale nechám se životem překvapit.

Priletela holubice?

prodejce píše:13. 01. 2012, 03:48
problém č.2 je v tom, že HighFlyer předpovídá konec ČSA už tak strašně dlouho. To je jako předpovídat konec světa, nebo že jednou opadá listí z dubu. To je pohodlně jisté, že se HighFlyer jednou dočká své vysněné chvíle "a já sem vám to říkal, a já sem to předpovídal". Ano, stane se to a je naprosto jisté, že se tak jednou stane. A to mám po celou tu dobu nějak komentovat?

Pro představu, co to znamená "věčnost": To je když zeměkoule je z bronzu a jednou za tisíc let přiletí holubice a otře se o ní křídlem. Až celou zeměkouli "smaže", pak to bude věčnost.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 31. 03. 2019, 21:45

velpa.66 píše:
Fabo píše:
mandrinka píše:
Kydá se hnůj na ČSA, ale typická prasárna od tragédů. Hold už ČSA, resp. ta nálepka přebírá manýry s_*_*_*_wings.

No jo, to pred vstupem QS do CSA se tohle nikdy nemohlo stat!

oh, wait.

Co si pamatuji občas se to stalo i dříve že se spojovaly lety . Nejhoší jsem kdysi zažil spojení letu BHX a LPL . Tenkrát taky chyběla ČSA letadla.
Určitě to je lepší jak rušit lety. Bohužel chybí komunikace s cestujícími. Mnozí to pochopí ,když budou dopředu informovaní proč se to děje.

Tak tys to na rozdil od nekoho pochopil :D

P3D
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod P3D » 31. 03. 2019, 22:38

Vím, že tento dotaz je celkem dost od tématu, ale nevíte náhodou, jak je to s těmi A320 Neo pro ČSA....Airbus teď (březen 2019) vydal nový seznam objednávek, kde má CSA stále 7 A320 Neo....Nevíte někdo, jak to s nimi teda nakonec bude? :D

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320F, A330, A350XWB.
Pohlaví: muž

Příspěvekod Eidi » 01. 04. 2019, 08:10

P3D píše:Vím, že tento dotaz je celkem dost od tématu, ale nevíte náhodou, jak je to s těmi A320 Neo pro ČSA....Airbus teď (březen 2019) vydal nový seznam objednávek, kde má CSA stále 7 A320 Neo....Nevíte někdo, jak to s nimi teda nakonec bude? :D

Podle mě to tady je někdy historicky ve vláknu tohohle tématu, že to ČSA zrušilo. Ale jak koukám na seznam objednávek, tak tam ČSA ještě figurujou.

Marty-t
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Pohlaví: muž

Příspěvekod Marty-t » 08. 04. 2019, 08:09

část A319 ze zřejmě přesouvá ze Stuttgartu do Bruselu. Zřejmě se tam posádky vlastní pravidelnou linkou mimo jiné také lépe přesunou. Možná to souvisí i s tím, že letenky na přelet z Prahy do Stuttgartu jsem již v rezervačním systému nenašel. Na odkaze je seznam linek co budou ČSA pro Brussel Airlines létat: https://www.routesonline.com/news/38/ai ... ce-in-s19/

smradlava zizala

Příspěvekod smradlava zizala » 08. 04. 2019, 14:48

V STR jsou 3 A319 a v BRU jsou dvě. Posádky do STR jezdí busem od terminálu T1. Viděl jsem je na vlastní oči :crazy:

Roiman4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Roiman4 » 08. 04. 2019, 18:26

Vi nekdo neco o lince do OPO 3x tydne ut/ct/so ? Od konce Dubna start. Zda to je sezonni linka nebo neco noveho?

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nemec » 08. 04. 2019, 18:30

Roiman4 píše:Vi nekdo neco o lince do OPO 3x tydne ut/ct/so ? Od konce Dubna start. Zda to je sezonni linka nebo neco noveho?

Sezónní

Mtargem

Příspěvekod Mtargem » 13. 04. 2019, 01:27

Marty-t píše:část A319 ze zřejmě přesouvá ze Stuttgartu do Bruselu. Zřejmě se tam posádky vlastní pravidelnou linkou mimo jiné také lépe přesunou. Možná to souvisí i s tím, že letenky na přelet z Prahy do Stuttgartu jsem již v rezervačním systému nenašel. Na odkaze je seznam linek co budou ČSA pro Brussel Airlines létat: https://www.routesonline.com/news/38/ai ... ce-in-s19/

Jo, jo, už jsem tak letěl BRU-PRG i PRG-BRU. Podle letového řádu by to měly být dvě rotace denně na letadlech ČSA. Je to fakt paradoxní, letět na lince SN a sedět v letadle OK s kompletní českou posádkou. Hlášení před odletem: "z provozních důvodů tento let Brussels Airlines obsluhuje ČSA, zajištěn bude servis ve standardu Brussels Airlines. Omlouváme se, že posádka s vámi nebude mluvit francouzsky ani vlámsky". Ani jsem si nevšiml, že by na letadlech byly alespoň nějaké nálepky s logem SN, vše je (téměř) původní OK (tedy přesněji řečeno OK-NEP "City of Prague" a schizofrenní OK-NEO "ČSA-Eurowings"). Aspoň jsem si připomněl, jak dobře se v letadlech ČSA sedělo, když jsem si netlačil kolena o sedačku před sebou (než začaly na linkách OK létat letadla SmartWings).
Obrázek Obrázek

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Smurfx » 20. 04. 2019, 09:01

Perlička z provozu - na linkách ČSA teď létají smíšené posádky palubního personálu ČSA + Smartwings a personál druhé jmenované společnosti mi na několik letech říkal, že si přejí, aby jim vedení povolilo nosit ČSA uniformy, protože jsou z kvalitních materiálů, na rozdíl od "šuntů" Smartwings. Jedna letuška si nechala dokonce sama ušít Smartwings uniformu (samozřejmě za vlastní), protože v té standardní to nešlo vydržet (předtím pracovala u ČSA a ten sešup byl prý velký).

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HighFlyer » 20. 04. 2019, 11:35

Smurfx píše:Perlička z provozu - na linkách ČSA teď létají smíšené posádky palubního personálu ČSA + Smartwings a personál druhé jmenované společnosti mi na několik letech říkal, že si přejí, aby jim vedení povolilo nosit ČSA uniformy, protože jsou z kvalitních materiálů, na rozdíl od "šuntů" Smartwings. Jedna letuška si nechala dokonce sama ušít Smartwings uniformu (samozřejmě za vlastní), protože v té standardní to nešlo vydržet (předtím pracovala u ČSA a ten sešup byl prý velký).

Jaky je rozdil v porizovaci cene tech uniforem?

prodejce
Prodejce
Prodejce

Re: RE: Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvekod prodejce » 20. 04. 2019, 12:17

HighFlyer píše:Jaky je rozdil v porizovaci cene tech uniforem?

Kapitalismus je od slova kapitál:) Ergo nemám-li peníze na ušití uniforem, nemůžu mít leteckou společnost. To je jako otevřít hospodu a vařit v hrncích z Tesca.

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Re: RE: Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvekod flyingblue » 20. 04. 2019, 12:21

prodejce píše:
HighFlyer píše:Jaky je rozdil v porizovaci cene tech uniforem?

Kapitalismus je od slova kapitál:) Ergo nemám-li peníze na ušití uniforem, nemůžu mít leteckou společnost. To je jako otevřít hospodu a vařit v hrncích z Tesca.

Nepochybuj ovsem, ze v CR je spousta takovych restauraci, ktere jeste stale v hrnich a panvich od Tesca delaji kureci platek s broskvi :-)

I kdyz na uniformy neni, tak dnes OK724/725 otoci OK-YBA :-) Na profitabilitu toho letu se neptej.

Zpět na “ČSA - České aerolinie”