Crossair

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Crossair

Příspěvek od pepa007 »

Mám v instrukcích napsanej jeden leg Zurich-Barcelona, Crossair, A320 - Crossair má nějaký A320?

Na leg Praha-Zurich mám napsaný Crossair, Avro100, operated by Swiss. Čekal bych spíš Swiss, operated by Crossair - něco mi uniká?

Dík za jakékoliv indicie :wink:

Uááá, zase poletím Avrem - kdo neletěl Avrem ten jako by nebyl :lol:


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Po krachu Swissairu(SR) převzal některé nebo většinu aktív Crossair a vznikli Swiss International Air Lines. Kod Crossairu byl LX a tak Swiss má taky kod LX...

....a ten operuje linku ZRH - BCN Avrem....a možná poletíš tím nejhezčím....

http://www.airliners.net/open.file/1167597/L/ ]

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dider píše:Po krachu Swissairu(SR) převzal některé nebo většinu aktív Crossair a vznikli Swiss International Air Lines. Kod Crossairu byl LX a tak Swiss má taky kod LX...

....a ten operuje linku ZRH - BCN Avrem....a možná poletíš tím nejhezčím....

http://www.airliners.net/open.file/1167597/L/ ]


díky. když to shrnu tak poletím Avrem a A320 v barvách Swiss, že jo?

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

jo, přesně tak. Swissair a Crossair je ted Swiss(jednoduse receno)....a ten patří Lufthanse :) - nejsem si jist jestli jenom část, nebo celá firma. Každopádně jestli máš Miles & More kartu tak ji můžeš použít :wink:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

dider píše:Po krachu Swissairu(SR) převzal některé nebo většinu aktív Crossair a vznikli Swiss International Air Lines. Kod Crossairu byl LX a tak Swiss má taky kod LX...

....a ten operuje linku ZRH - BCN Avrem....a možná poletíš tím nejhezčím....

http://www.airliners.net/open.file/1167597/L/ ]


Timto letadlem v tomto zbarveni jsem letel na lince AMS-ZRH v rijnu 2006. fakt pekne zbarveni. v ZRH jsem prestupoval do PRG a jsme leteli Avrem ve zbarveni Star Alliance.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dider píše:jo, přesně tak. Swissair a Crossair je ted Swiss(jednoduse receno)....a ten patří Lufthanse :) - nejsem si jist jestli jenom část, nebo celá firma. Každopádně jestli máš Miles & More kartu tak ji můžeš použít :wink:


kartu nemám. platí firma. jen jsem si vydupal že nechci letět s ČSA

zpáteční let je pro změnu s LH přes Frankfurt

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

pepa007 píše:kartu nemám. platí firma. jen jsem si vydupal že nechci letět s ČSA

zpáteční let je pro změnu s LH přes Frankfurt


To je hezký routing, proč letět přímo, že? Máš v ZRH čas na přestup, nebo to už nešlo vydupat. ZRH je něco jako AMS - "absolutely friendly airport for aviation enthusiast" :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dider píše:
pepa007 píše:kartu nemám. platí firma. jen jsem si vydupal že nechci letět s ČSA

zpáteční let je pro změnu s LH přes Frankfurt


To je hezký routing, proč letět přímo, že? Máš v ZRH čas na přestup, nebo to už nešlo vydupat. ZRH je něco jako AMS - "absolutely friendly airport for aviation enthusiast" :)


mám bohužel jen něco přes hodinu na přestupy. potřebuju z Barcelony až v 6 večer a s ČSA bych musel až druhej den v 7 ráno. a to se mi nechtělo vstávat a pak celej den trpět v práci.

Ještě byla možnost s Alitalií přes Miláno ale to jsem zavrhnul. Podle toho co jsem tady četl tak není šance v Miláně přestoupit za hodinu. Navíc je to stejně jako ČSA další státní moloch kterej nechci podpořit ani svojí pětikorunou :wink:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

kartu nemám. platí firma.


To, ze plati firma, je absolutne irelevantni!! Body sbira cestujici bez ohledu na to, jestli letenku platil on sam, jeho zamestnavatel, tchyne nebo Pohanka s Melcakem.

Takze si ji rychle zarid! Staci se prihlasit zde: http://www.miles-and-more.com/online/po ... enrol?l=en Nevim, kolik casu ti zbyva do odletu, ale kdyby nestihli vydat klasickou plastikovou karticku, tak ti vydaji nejakou docasnou (v tom jsou vsechny letecky spolecnosti velmi rychly a flexibilni -- kdyz ptacka lapaji...). Cislo docasne karty pak nahlasis na check-inu (doporucuju v tvym pripade na vsech check-inech).

Schönen Flug! ;-)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

HighFlyer píše:To, ze plati firma, je absolutne irelevantni!! Body sbira cestujici bez ohledu na to, jestli letenku platil on sam, jeho zamestnavatel, tchyne nebo Pohanka s Melcakem.


Fakt? Vida, to jsem nevěděl. Dík za tip, hned to s Melčákem proberu.

Problém je, že zas tak moc nelítám. Takže asi nehrozí abych nasbíral nějakej solidní objem mílí ze kterýho už bych něco měl. A když už cestuju, tak většinou za firemní.

A soukromě zase lítám téměř výhradně s low costy, takže tam mi míle taky moc nepomůžou.

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

pepa007 píše:Problém je, že zas tak moc nelítám.
Nemusis litat dokonce vubec. Mile ziskas i za pujceni auta, prespani v hotelu, veceri v restauraci, nakup a jine sluzby. Vsechny vyznamejsi retezce zabyvajici se vyse uvedenym byvaji partnery aerolinek. Ale to ti jiste prijde v brozure s kartickou.
P.S. Ode mne to nemas, nebudu prece podporovat konkurenci. :wink:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

VictorK píše:
pepa007 píše:Problém je, že zas tak moc nelítám.
Nemusis litat dokonce vubec. Mile ziskas i za pujceni auta, prespani v hotelu, veceri v restauraci, nakup a jine sluzby. Vsechny vyznamejsi retezce zabyvajici se vyse uvedenym byvaji partnery aerolinek. Ale to ti jiste prijde v brozure s kartickou.
P.S. Ode mne to nemas, nebudu prece podporovat konkurenci. :wink:


aha, dík. tak to zas jo, za hotely a auta přecejen nějaký prachy vyhážu. tak už jsem se zaregistroval :wink:

a teď mi to připomnělo, že jsem se asi před 4 lety zaregistroval do frequent flyer programu ČSA a dodnes mi ta kartička nepřišla. :roll:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

stručný "trip report", píšu jen to co by mohlo někoho zajímat:

Praha-Zurich: Swiss Avro 100. V letadle perfektní kožený sedačky Recaro. Opěradlo mělo tloušťku tak 10cm ale bylo to překvapivě pohodlný. Místa na nohy jak nas... - to jsem ještě neviděl. Pohodlně jsem si tam mohl natáhnout nohy (mám 178cm). Občerstvení juice+muffin. Vyklápěcí LCD na stropě s mapou a údaji o letu. Na pohled zcela plno.

Zurich-Barcelona: Swiss A320. totéž co výše, jediný rozdíl - místo muffinu byl sendvič (nic moc). Taky plno.

Barcelona-Frankfurt: Lufthansa A320. kožený sedačky, podobný jako u Swiss, jen Žádný LCD. K jídlu malá bagetka a malá bounty tyčinka. pití dle libosti (dal jsem 2x Warsteiner). Zpoždění cca hodinu protože v Barceloně zrovna sedala šňůra letadel s fanoušky z Liverpoolu kterej tam zrovna hrál Champions League. Zase plno.

Frankfurt-Praha: Lufthansa A321. naštěstí jsme stihli protože mělo zpoždění z Londýna. Letělo poloprázdný (přílet do Prahy před půlnocí). Jestli jsem se dobře díval tak to asi v praze nocuje a v 7 ráno letí zpět Frankfurt. To by vysvětlovalo tu A321. Můj první let A321 vůbec :-)

kdyby někoho zajímaly imatrikulace tak jsou na mým flightlogu na http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... YEGchyvgBA

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

pepa007 píše:stručný "trip report" http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... YEGchyvgBA


Jídlo u Swiss bylo zdarma? Já někde slyšel, že se to na evropských linkách platí.

Jinak hezký flightlog. Mohu se jen zeptat co bylo tohle dole za akci?

14-Jun-2004 Praha Lisabon SATA International A 310-300 CS-TGV


23-Jun-2004 Lisabon Praha SATA International A 310-300 CS-TGV


Díky.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Thisway píše:
pepa007 píše:stručný "trip report" http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... YEGchyvgBA


Jídlo u Swiss bylo zdarma? Já někde slyšel, že se to na evropských linkách platí.

Jinak hezký flightlog. Mohu se jen zeptat co bylo tohle dole za akci?

14-Jun-2004 Praha Lisabon SATA International A 310-300 CS-TGV


23-Jun-2004 Lisabon Praha SATA International A 310-300 CS-TGV


Díky.


svatební cesta + ME ve fotbale :)

akorát z těch publikovaných google spreadsheets nějak nefungujou ty linky na fotky na airliners.net :cry:


Odpovědět