Ostrava - Praha

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1360
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Ostrava - Praha

Příspěvek od Robert »

Docela jsem se nad tím oznámením zveřejněným na webu pobavil.

Z MF Dnes 6.1.2005:

Z Kunovic do Prahy se nějaký čas nepoletí

Šéf Discovery Travel: Je to kvůli zimě, lety začnou v březnu

Kunovice - Obyvatelé východu Moravy zůstanou při cestách do hlavního města znovu odkázáni jen na auto, vlak či autobus. Společnost Discovery Travel pozastavila, počínaje dnešním dnem, provoz na pravidelné letecké lince Kunovice - Praha. Létat znovu začne pravděpodobně v druhé polovině března.
<b>Obchodní ředitel firmy Discovery Travel Josef Römmer to pro agenturu ČTK vysvětlil tím, že letištní plocha v Kunovicích je nezpůsobilá pro zimní provoz. Sdělil zároveň, že společnost obnoví lety na lince Kunovice - Praha po zlepšení klimatických podmínek.<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle></b> Odborníci, kteří mají s létáním dlouholeté zkušenosti, to považují pouze za zástupné vysvětlení. „Běžně se tady vždycky létalo, i když napadlo půl metru sněhu. Sníh se odklidil, a nikdy nebyl žádný problém. Letošní zima je navíc zatím velmi mírná,“ zpochybňují oficiální vysvětlení lidé, kteří jsou obeznámeni s provozem letiště, ale nechtěli zveřejnit své jméno.
<b>Existuje ještě jiný, vážnější důvod pro pozastavení letů? Obchodní ředitel Römmer to nekomentoval. „Mám obchodní jednání, nejsem vůbec k dispozici,<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>“ řekl do telefonu a rozloučil se.</b>
Letiště v Kunovicích je od loňského března, kdy byl vyhlášen konkurz na tamní Letecké závody, součástí konkurzní podstaty. Získat do svého vlastnictví letištní infrastrukturu se už delší dobu snaží Zlínský kraj, s pomocí až půl miliardy korun z evropských fondů chce regionální letiště posunout na standardní evropskou úroveň. „Máme zájem vyřešit problém letiště převzetím části majetku. Přispělo by to k lepšímu dopravnímu napojení kraje a zatraktivnilo naše území pro podnikání a investory,“ opakovaně prohlásil zlínský hejtman Libor Lukáš.
Do vybavení letiště zatím nejvíc, přibližně dvacet milionů korun, investovala právě společnost Discovery Travel. Ta má také kunovické letiště v dlouhodobém nájmu. Konkurzní správce Leteckých závodů Miroslav Sládek potvrdil, že tento závazek převezme i budoucí vlastník letiště. „On sám si potom rozhodne, jestli smluvní vztah ukončí nebo v něm bude pokračovat,“ upřesnil Sládek. Podle dřívějšího prohlášení hejtmana Lukáše to nic nemění na plánu kraje investovat do modernizace letiště. „My nevíme nic o tom, že bychom měli převzít nějaké předchozí závazky Leteckých závodů. Leteckým operátorům navíc bez problémů umožníme vykonávat jejich byznys, a zdaleka to nemusí být jen společnost Discovery Travel,“ sdělil Lukáš.Změněno uživatelem - Robert na 06/01/2005 23:32:53


Koosi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 412
Registrován: 06. 10. 2004, 15:01
Stav: Offline

Ostrava - Praha

Příspěvek od Koosi »

Robert, to jsem taky četl. Ale psali to (teda myslím) jen v příloze VÝCHODNÍ MORAVA. To jejich vysvětlení vypovídá o téhle společnosti. To si nedokázali ani vymyslet lepší výmluvu? Ale aspoň létali do UHE.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1810
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Ostrava - Praha

Příspěvek od vita »

četli jste sobotní MF Dnes(8.1.2005)? v příloze Víkend na straně E/6 dole je článek(nebo spíš hot news):

<b><font size=4>Z Prahy do Ostravy letadlem</font id=size4></b>
"Letecká společnost Discovery Travel zahájila provoz nové linky z Prahy do Ostravy. Jednosměrná letenka stojí 777Kč(bez letištních tax) a odbavení je možné 30 minut před odletem. Další informace www.discovery-travel.cz."

Hned vedle je pak článek, že Jet2 otevřela novou linku z Prahy do Leedsu.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Ostrava - Praha

Příspěvek od Pan Am »

Jedna zpráva lepší než druhá, to se MF Dnes povedlo. Popravdě řečeno, když se v tisku objeví nějaké info o letecké dopravě je to většinou plné chyb počínaje nesmyslnými typy letadel až po rádoby horké novinky.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Ostrava - Praha

Příspěvek od Tonda 2 »

Taky jsem to četl,ať žije aktuálnost..tomu se říká tak trochu trapas :)


FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Ostrava - Praha

Příspěvek od FL330 »

Pan Am:

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>Popravdě řečeno, když se v tisku objeví nějaké info o letecké dopravě je to většinou plné chyb počínaje nesmyslnými typy letadel až po rádoby horké novinky.
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Dovol, aby sa Ta opravil: to sa netyka len leteckej dopravy. Staci, aby sa objavil clanok z oblasti, v ktorej mam aspon aky-taky prehlad, a hned v nom najdem zopar nezmyslov, obcas dokonca aj vyslovenych lzi. <img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle>


Odpovědět