Výsledky za 1. pololetí
-
euroflyer
- Druhý pilot

- Příspěvky: 1480
- Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
- Stav: Offline
Výsledky za 1. pololetí
Myslím, že tu nějak zapadly informace o výsledcích ČSA za první pololetí. Osobně je považuji za dost děsivé. V době, kdy LP roste o 10%, je nárůst počtu cestujících o 1,1% fakt zoufalý. LF jasně klesá, kecy o rostoucích výnosech mi připadají trošku zavádějící.
Hodně alarmující je navíc pohled na nejvytíženější destinace ČSA: Paříž určitě opět zabere trošku více NE, když tam začnou létat třikrát týdně, do Londýna se posiluje spojení také NE, na Dublin se chystá FR, takže za chvíli jim bude vynášet snad jen Moskva..
Jaký je váš názor na současný stav ČSA a hlavně naplněnost letadel?
viz TZ ČSA
ČSA přepravily za první pololetí více než 2,4 milionu cestujících
Praha, 3. srpna 2007
České aerolinie (ČSA) přepravily za první pololetí letošního roku více než 2,4 milionu cestujících. Oproti stejnému období loňského roku to byl nárůst o 1,1 procenta. Za prvních šest měsíců roku 2007 letadla Českých aerolinií přepravila také téměř 10 700 tun zboží a pošty. Celkem ČSA uskutečnily přes 19 200 letů.
Pravidelné linky ČSA přepravily za první pololetí letošního roku téměř 2,2 milionu cestujících, tedy o procento více než ve stejném období roku 2006. Na celkových výsledcích se tedy pravidelná přeprava podílela nejvýrazněji a to téměř 90 procenty. Na charterových letech Českých aerolinií především do exotických destinací cestovalo od začátku ledna do konce června více než 308 000 cestujících, což je meziroční růst o téměř dvě procenta.
Obsazenost sedačkové kapacity za leden – červen 2007 činila 65,6 procenta. Mírný pokles obsazenosti letadel je přitom důsledkem záměru společnosti zvýšit výnosy s tím, že se firma soustředí hlavně na lépe platící klientelu a nevyprodává letenky pod cenou. Oproti loňskému roku přitom narostl počet business cestujících o 6%, o 8% pak počet cestujících vyšší ekonomické třídy. „Výnosy, které jsou nejdůležitějším ukazatelem úspěšnosti klasické letecké společnosti, rostou v souladu s plánem a to je pro ČSA podstatné,“ řekl Petr Řehák, viceprezident pro prodej ČSA. Za první čtvrtletí 2007 dosáhly přepravní výnosy společnosti 4,2 miliardy Kč, což je meziroční nárůst o 6,9%.
Nejžádanější destinace na pravidelných linkách ČSA:
Paříž
Amsterdam
Londýn
Moskva
Madrid
Dublin
Bukurešť
Řím
Sofie
Košice
V roce 2006 České aerolinie přepravily 5,5 milionu cestujících. Meziročně se jejich počet zvýšil o 4,8 procenta. V roce 2005 ČSA přepravily 5,2 milionu cestujících a o rok dříve 4,3 milionu.
Hodně alarmující je navíc pohled na nejvytíženější destinace ČSA: Paříž určitě opět zabere trošku více NE, když tam začnou létat třikrát týdně, do Londýna se posiluje spojení také NE, na Dublin se chystá FR, takže za chvíli jim bude vynášet snad jen Moskva..
Jaký je váš názor na současný stav ČSA a hlavně naplněnost letadel?
viz TZ ČSA
ČSA přepravily za první pololetí více než 2,4 milionu cestujících
Praha, 3. srpna 2007
České aerolinie (ČSA) přepravily za první pololetí letošního roku více než 2,4 milionu cestujících. Oproti stejnému období loňského roku to byl nárůst o 1,1 procenta. Za prvních šest měsíců roku 2007 letadla Českých aerolinií přepravila také téměř 10 700 tun zboží a pošty. Celkem ČSA uskutečnily přes 19 200 letů.
Pravidelné linky ČSA přepravily za první pololetí letošního roku téměř 2,2 milionu cestujících, tedy o procento více než ve stejném období roku 2006. Na celkových výsledcích se tedy pravidelná přeprava podílela nejvýrazněji a to téměř 90 procenty. Na charterových letech Českých aerolinií především do exotických destinací cestovalo od začátku ledna do konce června více než 308 000 cestujících, což je meziroční růst o téměř dvě procenta.
Obsazenost sedačkové kapacity za leden – červen 2007 činila 65,6 procenta. Mírný pokles obsazenosti letadel je přitom důsledkem záměru společnosti zvýšit výnosy s tím, že se firma soustředí hlavně na lépe platící klientelu a nevyprodává letenky pod cenou. Oproti loňskému roku přitom narostl počet business cestujících o 6%, o 8% pak počet cestujících vyšší ekonomické třídy. „Výnosy, které jsou nejdůležitějším ukazatelem úspěšnosti klasické letecké společnosti, rostou v souladu s plánem a to je pro ČSA podstatné,“ řekl Petr Řehák, viceprezident pro prodej ČSA. Za první čtvrtletí 2007 dosáhly přepravní výnosy společnosti 4,2 miliardy Kč, což je meziroční nárůst o 6,9%.
Nejžádanější destinace na pravidelných linkách ČSA:
Paříž
Amsterdam
Londýn
Moskva
Madrid
Dublin
Bukurešť
Řím
Sofie
Košice
V roce 2006 České aerolinie přepravily 5,5 milionu cestujících. Meziročně se jejich počet zvýšil o 4,8 procenta. V roce 2005 ČSA přepravily 5,2 milionu cestujících a o rok dříve 4,3 milionu.
-
dider
- Kapitán

- Příspěvky: 2590
- Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
- Bydliště: Den Haag
- Stav: Offline
A uz me nebavi o tom jak se chce firma zamerit na tu dobre platici klientelu a tim si ospravedlnuje vsechny neuspechy. Je to bida. Sice se lepsi vynosy, ale nesmime zapominat na polozku naklady. O tech predpokladam zprava mlci.
Jinak firma funguje a tak neni duvod se vzrusovat. Bojim se, aby to nedoslo az moc daleko, druhou Alitalii nepotrebujeme.
-
Pilgrim
- Cestující First Class

- Příspěvky: 727
- Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
- Stav: Offline
Jistě "uměle dosažený zisk" je Lašákova meta
. Bude mu končit mandát, tak už taky potřebuje vykázat výsledky. Blbý je, že seňor Lašák není nejhorší prezident, jenže asi nedostal do svého zadání "rozvoj a konsolidace", ale "zisk a stabilita". A podle toho to vypadá - stagnace, nikdo se do ničeho odvážnýho nepouští, krátkodobé zisky mají jednoznačnou přednost před dlouhodobější perspektivou. Rizika se zásadně eliminují..a bez risku zisk nebývá.
-
Pilgrim
- Cestující First Class

- Příspěvky: 727
- Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
- Stav: Offline
To dell - jo bude nízkonákladovka
. A taky se nemusí dít nic, přirozeným úbytkem (odchody, mateřské dovolené, přesun v rámci podniku) se vždycky jednou za rok na nějaký ten kurz nasbírá. A když se nevyhlašuje kurz, tak vlastně uměle zvyšují produktivitu (rozuměj když lítáš jak vzteklej netopejr protože je málo stevardů ale nenabírají se noví v rámci úsporných opatření).
-
Yirina
- Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013

- Příspěvky: 740
- Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
- Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
- Pohlaví: žena
- Bydliště: Praha
- Kontaktovat uživatele:
- Stav: Offline
-
Martin Horucka
- Cestující Economy Class

- Příspěvky: 294
- Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
- Stav: Offline
CSA by hrozne moc pomohly dalkovky,naplnili by si letadla na strednich tratich a ziskali tim vyhodu proti nizkonakladovkam.. Nizkonakladova odnoz CSA je podle me spis takova chaba touha zacit konkurovat SKY, Easyjet a dalsich,ale Praha uz tady na to moc velky prostor nema.. 
Tohle proste nikam nevede..
Tohle proste nikam nevede..
-
Fanda
- Cestující Economy Class

- Příspěvky: 173
- Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
- Stav: Offline
Re: Výsledky za 1. pololetí
No já si naopak myslím, že pokud výnosy z letenek opravdu vzrostly o 6%, když počet cestujících vzrostl o 1%, tak to není zase tak tragické. Je vážně otázka, jestli má cenu vyprodávat letadla za minimální ceny, když ČSA low cost nejsou.euroflyer píše:Myslím, že tu nějak zapadly informace o výsledcích ČSA za první pololetí. Osobně je považuji za dost děsivé. V době, kdy LP roste o 10%, je nárůst počtu cestujících o 1,1% fakt zoufalý. LF jasně klesá, kecy o rostoucích výnosech mi připadají trošku zavádějící.
Hodně alarmující je navíc pohled na nejvytíženější destinace ČSA: Paříž určitě opět zabere trošku více NE, když tam začnou létat třikrát týdně, do Londýna se posiluje spojení také NE, na Dublin se chystá FR, takže za chvíli jim bude vynášet snad jen Moskva..
Jaký je váš názor na současný stav ČSA a hlavně naplněnost letadel?
-
dell
- Druhý pilot

- Příspěvky: 1243
- Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
- Stav: Offline
jen jsme něco zaslechl, ale je to prý top secret a navic nejistý..Pilgrim píše:To dell - něco víš, co ostatní nevědí? Poděl se s davem o své info
-
euroflyer
- Druhý pilot

- Příspěvky: 1480
- Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
- Stav: Offline
jenže to je slušná kanibalizace vlastních linek:-)dell píše:jen jsme něco zaslechl, ale je to prý top secret a navic nejistý..Pilgrim píše:To dell - něco víš, co ostatní nevědí? Poděl se s davem o své info
slyšel jsem jen že by se jednalo o virtuální aerolinky YDEA, kde by se doprodávali poslendí volná místa za LC ceny na běžných linkách...asi by byla vymezená místa v letadle, či by přibila ještě "jedna třída" na palubu, těžko říct...

